Matematik öğretmeni olmak için...

Ben benim önceki yazıda sözü edilen, "sen Matematik ile bu yıl mücadele edecek? Misiniz", çok sayıda öğrenci matematik zorlu bulabilirsiniz. Bu boş zamanlarında olan öğretmen matematik istediğiniz matematiksel olarak daha zeki bireyler veya kariyer olarak öğretmenlik dikkate kapılarını açıyor. Bu kişilerin Ancak, sadece matematiksel yeteneği iyi bir matematik öğretmen olmak için daha uzun bir süredir göz önüne almalıdır. Aşağıda, bir öğretmen olarak ne yapması gerektiğini gerektiğini ve bazı yararlı kurallar mevcut.

Birçok eğitmen ve kolay bir yol almak sadece belirli ödev ve sınav soruları ile öğrencilere yardımcı olur. Böyle bir yaklaşım bazen bazı öğrenciler için geçici olarak olumlu sonuçlar sağlayabilir, uzun vadede ise de, bu gibi saptanmasında etkili ve öğrencinin temel bilgi ve eksiklikleri tespit değildir.

Matematik ders için çok daha etkili bir yaklaşım temel kavramlar kapsamlı bir değerlendirme ile ev ödevi yardım ve sınava hazırlık ek etmektir. Boşluklar öğrencinin daha önceki eğitim yılında elde Dolum tek yolu onları bir sonraki adım için hazır olmak - sonraki notu, lise veya üniversite. Zihin sürekli olarak temel ve temel kavramlar tutulması başarılı ders için öncelikli madde olduğunu.

Ek etkili teknikleri son derece benim öğretim deneyimi son otuz yıl içinde etkili olduğu kanıtlanmıştır:
Senin öğrencinin okul öğretmenleri 'standartlarına gösterimi ve genel konu kapsama alanı açısından uyun. Eğer okul öğretim düzeyi bulmak, bu açık açık devlet gerektiğini yetersiz olması. Bunun yerine, size doğru yolu olduğuna inandıkları göstermelidir alternatif bir yaklaşım olarak.
Zaman, öğretmen iki öğrencinin aynı anda öğrenmenin kolaylaştırır biraz rekabet ortamı teşvik etmek mümkün. Not sadece hemen hemen aynı seviyede ve aynı öğretim üyesinin rehberliğinde öğrenciler için uygun Ancak bu.
Girişimi öğrencinin ilgi ve hobileri ilgili pratik bir bağlamda malzeme sunmak. Soyut kavramlar üzerinde konut kaçının.
Bunun yerine özel sorunun örneklerini odaklanarak, bu öğrenci, ama aynı değil sorular bunları yineledi ve benzeri sorarak ilgili kavramları ilk anladığından emin olun. Ilk sorun bir kez daha bir kez bir anlayış ortaya çıkıyor  olmalıdır.
Birden çok farklı konularda Matematik sunulması, bu arada yumuşak bir geçiş teşvik etmek için onlara bağlantı zorunludur. Herhangi bir bağlantı veya benzerlik bir üst düzey görünümü teşvik etmek için vurgulanmalıdır.
Öğrenci için sorunları çözmek etmeyin. Ise bunun için en kolay şey, aynı zamanda en az bir öğretim tekniği olarak etkilidir. Zaman sorunu açıklayan özel sorunlar başlar ve sonra öğrenci ile çalışmak adımlar söz konusu sorunun türünü çözmek için gerekli uygun dizisi belirlemek için öğrencilere yardımcı.
Çok genç öğrencilerin velilere ulaşmak için önemlidir. Onları başlamadan çok çocuklarının eğitimi için önemli olduğunu biliyoruz gelen Ve tabii ki onlarla çalışmak istiyoruz. Onlara olun bu işleme merkezi farkedersiniz. Veliler karşı belirli bir ödev veya sınav tarihinde sadece basit bir geçiş iyi matematiksel bilginin önemi hakkında ideoloji paylaşmalıdır.

Umarım bu kurallar daha etkili bir matematik öğretmen olmalarına yardımcı umuyoruz

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !